Aktualności - życzenia

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Przeżywamy w tych dniach wielkie i święte Triduum Paschalne. Wydarzenie Wielkiego Piątku z zapowiedzią dokonaną podczas Ostatniej Wieczerzy oraz to czego doświadczamy w Wielkiej Sobocie, prowadzi nas do przeżycia WIELKIEJ NOCY. Wchodząc w Ofiarę krzyża Jezusa Chrystusa, doświadczamy wraz z Nim wielkiego szabatu, tj. spoczynku Pana w grobie, gdzie Bóg już nie tylko odpoczął po wielkim dziele stworzenia, ale także odpoczął-spoczął po dziele odkupienia, a to wszystko aby wraz z Nim przeżyć PRAWDĘ WIELKIEJ NOCY. Bowiem ta noc wprowadza nas w WIELKĄ NIEDZIELĘ w NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA! Całej Społeczności Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze, naszym Przyjaciołom, Dobroczyńcom, Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom administracji, życzę napełnienia się darem Zmartwychwstania. On przychodząc do swych uczniów, mówi: „Pokój Wam!”. Życzę Wam pokoju, który wypływa z czystego serca, z serca wolnego od śmierci grzechu. Niech Duch Święty napełni Was światłem łaski! Bowiem Jego mocą, zawsze możemy powstać z martwych!
ks. dr Mariusz Majewski - dyrektor ZSK u św. Pankracego